اولین پردازنده Core i9 برای لپ تاپ های گیمینگ

اخبار روز تکنولوژی 16 فروردین 1397 علی مظفری

اولین پردازنده Core i9 برای لپ تاپ های گیمینگ

یکی از قوی ترین پردازنده‌های جدید لپ‌تاپ اینتل Core i9-8950HK نام دارد.این پردازنده برای اولین بار برای نسخه های لپ تاپ درنظر گرفته شده است.Core i9-8950HK دارای ۶ هسته‌ و ۱۲ ترد پردازشی با حداکثر سرعت کاری ۴.۸ گیگاهرتز میباشد. در ادامه این معرفی با فروشگاه اینترنتی هدف همراه باشید. 

این پردازنده‌ی نسل هشتمی ۲۹ درصد سریع‌تر از قدرتمندترین نمونه‌های نسل پیشین خود است.همچنین ۴۱ درصد عملکرد سریع‌تری در بخش بازی و ۵۹ درصد بهبود عملکرد در ویرایش ویدیو‌های 4K به همراه خواهد داشت. این پردازنده‌ی جدید در محصولات فوق‌العاده توانمندی که برخی آن‌ها را Musclebook می‌نامند، به کار گرفته خواهد شد. پردازنده‌ی جدید Core i9 اینتل اولین نمونه‌ی تولیدشده‌ی این شرکت است که از قابلیت Thermal Velocity Boost بهره می‌برد؛ بدین معنی که در شرایط عادی حداکثر سرعت کاری این پردازنده ۴.۶ گیگاهرتز خواهد بود. اما در صورتی که شرایط و دمای پردازنده پایدار باشد، یکی از هسته به سرعت ۴.۸ گیگاهرتز یا تمامی هسته‌ها با افزایش ۱۰۰ مگاهرتزی به سرعت ۴.۷ گیگاهرتز خواهند رسید.

 پردازنده Core i9 برای لپ تاپ های گیمینگ

در کنار پردازنده‌های Core i9، اینتل از نسل جدید پردازنده‌‌های قدرتمند Core i5 و Core i7 برای لپ‌تاپ‌ها نیز رونمایی کرد که از معماری ++14nm (نمونه‌ی بهینه‌شده‌ی معماری ۱۴ نانومتری نسل‌های پیشین پردازنده‌های اینتل) بهره می‌برد. برخلاف پردازنده‌های سری U که برای محصولات سبک و کم‌‌مصرف طراحی شده‌اند، پردازنده‌‌های سری H با تعداد هسته‌های بیشتر و فرکانس کاری بالا برای لپ‌تاپ‌های توانمند جهت امور مهندسی، بازی و تجاری توسعه یافته‌اند. هم‌چنین دو پردازنده‌ی ۶ هسته‌ای جدید از سری Xeon اینتل راه خود را به حوزه‌ی لپ‌تاپ‌ یافته‌اند. یکی ازمدیران اینتل در خصوص نسل جدید پردازنده‌های سری H لپ‌تاپ خود می‌گوید: ما ساعت‌ها با تولید‌کنندگان لپ‌تاپ و کامپیوتر شخصی برای بهبود و بهینه‌سازی توان و میزان مصرف انرژی زمان مصرف کرده‌ایم. من فکر می‌کنم نمونه‌های فعلی ما بهینه‌تر هستند و امکان استفاده از آن‌ها در محصولات باریک‌تر بدون فدا کردن توان پردازشی نیز وجود دارد.

حالا وقتشه! اینو بخون بررسی: کدام پردازنده لپ‌تاپ مناسب شما است؟

 پردازنده Core i9 برای لپ تاپ های گیمینگ