سبد خرید
ورود / ثبت نام
{{authentication.firstName}} {{authentication.lastName}} کاربرعزیز

آموزش وصل کردن ساعت هوشمند با گوشی موبایل اندرویدی

100 124 100
تصویر پروفایل

آموزش وصل کردن ساعت هوشمند با گوشی موبایل اندرویدی گجت

ساعت‌های هوشمند (Smartwatch) قابلیت اتصال به سیستم‌عامل‌های (Operating System) مختلف را دارند. اگر ساعت شما قابلیت اتصال به اندروید را داشته باشد، بایستی نحوه این کار را بدانید. اتصال ساعت هوشمند به گوشی اندرویدی امکان دسترسی به قابلیت‌های اولیه مانند برقراری تماس تلفنی و یا خواندن پیام کوتاه را بدون استفاده از گوشی موبایل، فراهم می‌کند. 

 

۱- روش اتصال عمومی به همه گوشی های موبایل 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۱- بلوتوث گوشی موبایل خود را روشن کنید:

بر روی آیکون چرخدنده در صفحه خانه یا بالای نوار اعلان (Notification bar) را لمس کرده و سپس وارد منوی “Wireless and Networks” شوید. سپس به بخش بلوتوث (Bluethooth) بروید و آن را روشن کنید.

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۲- گوشی موبایل خود را قابل مشاهده برای دیگر دستگاه ها کنید:

در زیر فهرست بلوتوث، تیک گزینه Make device discoverable” را بزنید تا دستگاه‌های بلوتوثی دیگر قادر به پیدا کردن گوشی موبایل شما باشند. 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۳- ساعت هوشمند (Smart Watch) خود را روشن کنید:

با نگاه داشتن کلید پاور(Power) بر روی اسمارت واچ ، آن را روشن کنید. در این زمان ساعت  باید شما را به صفحه اتصال هدایت کند.

 

اتصال ساعت هوشمند

 

حالا وقتشه! اینو بخون نقد و بررسی گلکسی واچ اکتیو 2 سامسونگ (Galaxy Watch Active2) : محبوبترین ساعت

 

۴- اتصال ساعت به گوشی:

در گوشی اندرویدی خود گزینه “Search for Bluetooth devices” را لمس کنید و بعد از مشاهده نام ساعت ، آن را انتخاب کنید. اکنون یک کد عددی بر روی صفحه نمایش داده می‌شود. 

  • اطمینان بیابید که کد نمایش داده شده بر روی گوشی موبایل با کد روی ساعت یکسان است. سپس برای اتصال دو دستگاه، گزینه "Pair" را انتخاب کنید.
  • این نوع اتصال، تنها امکانات حداقلی را برای شما فراهم می‌کند. اما اگر خواهان استفاده از تمام امکانات باشید، باید اپ (App) مخصوص ساعت هوشمند خود را که توسط سازنده توسعه یافته است، دریافت و نصب نمایید. 

 

۲- ساعت هوشمند SpeedUp

 

اتصال ساعت هوشمند

 

1- دریافت و نصب اپ مخصوص:

اگر ساعت هوشمند SpeedUp دارید، اپ مخصوص آن را به صورت رایگان از اینجا دریافت و نصب کنید. 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۲- بلوتوث را فعال کنید:

به بخش تنظیمات گوشی موبایل رفته، گزینه “Wireless and Networks” را لمس کرده و سپس با ورود به بخش بلوتوث آن را فعال کنید. 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۳- ساعت هوشمند خود را قابل مشاهده برای دیگر دستگاه ها کنید:

در زیر فهرست بلوتوث، تیک گزینه “Make device discoverable” را بزنید تا دستگاه‌های بلوتوثی دیگر قادر به پیدا کردن گوشی موبایل شما باشند. 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۴- اپ اسپیدآپ را باز کنید:

بعد از باز کردن اپلیکیشن اسپیدآپ از شما خواسته می‌شود از روشن بودن بلوتوث در ساعت هوشمند، اطمینان حاصل کنید.

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۵- ساعت هوشمند را جست و جو کنید:

 گزینه “Search Smart watch” را لمس کنید.

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۶- گوشی موبایل خود را به ساعت هوشمند وصل کنید:

بعد از نمایش نتایج جست‌وجو، نام ساعت هوشمند خود را لمس کرده و در نهایت گزینه "Bond" را انتخاب نمایید. 

بعد از اتصال ، پیامی بر روی ساعت اسپیدآپ نمایش داده می‌شود. آن را تایید کرده و سپس گزینه "Pair" را بر روی گوشی موبایل انتخاب کنید. سپس گوشی موبایل ، از شما برای ارسال اعلان (Notification) از ساعت اجازه خواهد خواست. آن را قبول کرده و اکنون فرآیند اتصال تکمیل می‌شود. 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

7- تنظیمات اعلان‌ها در ساعت هوشمند:

در اپ اسپیدآپ گزینه "Sync setting" را لمس کرده و مراحل زیر را طی کنید:

  • گزینه "Activate Notification Service" و سپس “Accessibility” را انتخاب کنید. اکنون گزینه "Just once" را لمس کنید.
  • بر روی "SpeedUp Smartwatch" لمس کرده و آن را فعال نمایید. پیامی به شما نمایش داده می‌شود که آیا مایل به استفاده از ساعت هوشمند هستید؟ بر روی Ok لمس کنید. اعلان‌ها از این به بعد بر روی ساعت  نمایش داده می‌شود. 

حالا وقتشه! اینو بخون نقد و بررسی ساعت هوشمند Xiaomi Amazfit Bip : کمترین هزینه، بیشترین امکانات!

۳- اتصال ساعت هوشمند سونی  با گوشی موبایل اندرویدی

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۱- اپ Smartwatch connect را دریافت کنید:

این اپ (app) برای اتصال ساعت هوشمند سونی با گوشی موبایل اندرویدی توسعه داده شده است  و شما می‌توانید آن را گوگل‌پلی به صورت رایگان دریافت کنید. 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۲- بلوتوث را فعال کنید:

به بخش تنظیمات گوشی رفته، بر روی “Wireless and Networks” لمس کرده و سپس با ورود به بخش بلوتوث آن را فعال کنید. 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۳- دستگاه خود را قابل مشاهده برای دیگر دستگاه ها کنید:

در زیر فهرست بلوتوث، تیک گزینه “Make device discoverable” را بزنید تا دستگاه‌های بلوتوثی دیگر قادر به پیدا کردن تلفن همراه شما باشند. 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۴- ساعت هوشمند را روشن کنید:

با نگاه داشتن کلید پاور بر روی ساعت هوشمند آن را روشن کنید. اکنون ساعت بایستی تصویر یک ساعت و یک گوشی موبایل را نمایش دهد. 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۵-  اتصال ساعت به گوشی:

در دستگاه اندرویدی خود بر روی گزینه “Search for Bluetooth devices” لمس کرده و بعد از مشاهده نام ساعت هوشمند، آن را انتخاب کنید. اکنون یک کد عددی بر روی صفحه نمایش داده می‌شود. 

  • اطمینان بیابید که کد نمایش داده شده بر روی تلفن‌همراه با کد روی ساعت یکسان است. سپس برای اتصال دو دستگاه، گزینه "Pair" را انتخاب کنید.

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۶- اپ اسمارت کانکت را باز کنید:

با لمس آیکون اپ اسمارت کانکت (Smart connect) که شبیه به یک گوشی به همراه یک حرف اس (S) بر روی آن است، وارد برنامه شوید. 

 

اتصال ساعت هوشمند

 

۷- اتصال را فعال کنید:

بر روی صفحه علامتی شبیه به ساعت هوشمند را مشاهده می‌کنید که گزینه‌هایی برای فعال سازی در زیر آن قرار دارد. با لمس گزینه "Enable"، گوشی موبایل و ساعت همگام سازی می‌شوند.

 

4  -اتصال ساعت هوشمند سامسونگ با گوشی اندرویدی از طریق برنامه Galaxy Wearable

1- ابتدا ساعت هوشمند خود را شارژ کرده و آن را روشن کنید. توجه کنید قبل از شروع مراحل تنظیم ، ساعت باید به طور کامل شارژ شود.برنامه Galaxy Wearable را بر روی تلفن یا تبلت خود نصب کنید. می توانید آن را از فروشگاه Google Play دانلود کنید. 

 


2- برای دانلود برنامه ، برنامه Play Store را در گوشی موبایل خود باز کنید ، Galaxy Wearable را جستجو کنید ، پس از پیدا کردن برنامه روی Install ضربه بزنید.

 


3- پس از نصب، برنامه Galaxy Wearable را باز کنید. یک نماد نارنجی رنگ را با کلمه " wear" و حروف سفید در بین برنامه ها مشاهده خواهید کرد. اگر هنوز در فروشگاه Play هستید ، کافی است بر روی Open کلیک کنید تا مراحل راه اندازی انجام شود.

 

 

4- روی Journey یا Get Started ضربه بزنید.

 


5- مدل ساعت خود را از لیست انتخاب کنید. اگر از شما خواسته شد به برنامه اجازه دهید ، روی گزینه مجاز ضربه بزنید.

 

 

6- این برنامه مانند یک ساعت هوشمند سامسونگ شما یک کد را به شما نشان می دهد. اطمینان حاصل کنید که کدها مطابقت دارند و روی Pair یا Connect ضربه بزنید. 

 

 

نکته: اگر گوشی موبایل شما از برند سامسونگ نیست ، از شما خواسته می شود که یک برنامه اضافی مانند Gear Plugin و Samsung Accessory Service را نصب کنید.

7- برای تکمیل مراحل تنظیم ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. گزینه های باقی مانده بسته به مدل ساعت و خدماتی که می خواهید فعال کنید متفاوت خواهد بود. پس از اتمام مراحل کار ، ساعت هوشمند شما آماده استفاده از سیستم عامل اندروید شما می باشد.

 

 

نکته: توجه داشته باشید که هر مدل گوشی از برنامه Galaxy Wearable پشتیبانی نمی کند و قابلیت سینک سازی با ساعت های هوشمند سامسونگ را ندارند.

5 - اتصال ساعت هوشمند سامسونگ با گوشی اندرویدی از طریق برنامه WearOS

1- برنامه WearOS را از فروشگاه پلی استور نصب کنید. بسیاری از تولید کنندگان ساعت هوشمند ، از جمله Fossil ، TicWatch ، Armani و Michael Kors از سیستم عامل WearOS گوگل استفاده می کنند. اگر مطمئن نیستید WearOS در حال اجرا است ، بسته بندی ساعت و یا دستی خود را بررسی کنید. برای بارگیری برنامه ، در برنامه Play Store برنامه WearOS خود را جستجو کنید و بعد از یافتن آن ، روی Install ضربه بزنید.

 

برنامه  WearOS و اتصال ساعت هوشمند به گوشی


2- ساعت خود را روشن کنید. بعد از چند ثانیه پیامی روی صفحه نمایش داده می شود.

 

نحوه راه اندازی ساعت هوشمند با برنامه WearOS


3- برای شروع ساعت روی Tap to Begin ضربه بزنید.

 

آموزش اتصال گوشی به ساعت هوشمند


4- یک زبان را انتخاب کنید و با شرایط موافقت کنید. پیوندی با شرایط کامل روی صفحه نمایش داده می شود. ادامه این روش تأیید می کند که شما با این شرایط موافق هستید.

 

آموزش اتصال گوشی سامسونگ به ساعت هوشمند


5- برنامه WearOS را در گوشی خود باز کنید. اکنون که نصب شد ، نماد رنگی "W" رنگی آن را در بین برنامه ها پیدا خواهید کرد. اگر هنوز در فروشگاه Play هستید ، می توانید برای راه اندازی آن ، روی OPEN ضربه بزنید.

 

اتصال ساعت هوشمند گلکسی واچ به گوشی اندروید


6- روی Set it up یا Start Setup در گوشی خود ضربه بزنید.

 

اتصال ساعت هوشمند گلکسی واچ به گوشی اندروید


7- شرایط موجود در گوشی خود را مرور کرده و روی Agree ضربه بزنید. این دکمه آبی در گوشه سمت راست و پایین صفحه است.

 

اتصال ساعت هوشمند گلکسی واچ به گوشی


8- انتخاب کنید که آیا اطلاعات استفاده خود را می خواهید به Google ارسال کنید یا خیر. در صورت تمایل می توانید اشتراک گذاری داده های خود را رد کنید. پس از انتخاب ، برنامه ساعت شما را اسکن می کند.

 

اتصال ساعت هوشمند به گوشی اندروید


9- زمانی که عملیات اسکن ظاهر می شود ، نام ساعت خود را بر روی گوشی انتخاب کنید. ممکن است چند لحظه طول بکشد تا ساعت به نمایش درآید. این کار کدی را در اندروید و ساعت ارائه می دهد.

 

اتصال ساعت هوشمند به گوشی اندروید


10- تأیید کنید که کدها مطابقت دارند و روی جفت سازی ضربه بزنید. این عملکرد را در گوشی موبایل اندرویدی خود انجام دهید.

 

آموزش جفت سازی ساعت هوشمند با گوشی


11- کدهای مربوط به ساعت و اندروید باید یکسان باشند. اگر اینگونه نیستند ، ساعت را مجدداً راه اندازی کنید و دوباره امتحان کنید.

 

آموزش جفت سازی ساعت هوشمند با گوشی


12- برای تکمیل مراحل تنظیم ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. پس از اتمام ، ساعت شما آماده استفاده با گوشی شما خواهد بود.

6- جفت سازی دیگر ساعت ها

1- برنامه مخصوص ساعت خود را بر روی گوشی خود نصب کنید. اکثر تولید کنندگان ساعت هوشمند یک برنامه رایگان ارائه می دهند که شما را در طی مراحل تنظیم راه می اندازد. شما می توانید اطلاعات مربوط به برنامه را در بسته بندی ساعت خود یا دفترچه ، در وب سایت سازنده یا با جستجوی نام ساعت در فروشگاه Google Play پیدا کنید. پس از بارگیری برنامه ، آن را راه اندازی کرده و سعی کنید دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا ساعت خود را جفت کنید. (برای نمونه ما برای ساعت هوشمند و مچ بندهای شیائومی برنامه Mi Fit را نصب و اجرا می کنیم). اما اگر هیچ ویژگی برای جفت شدن در برنامه وجود ندارد ، با این روش ادامه دهید. 

 

اتصال ساعت هوشمند به گوشی شیائومی


2- بلوتوث را در Android خود فعال کنید. اگر برنامه خاصی برای مدل ساعت شما وجود ندارد ، باید بتوانید آن را از طریق تنظیمات بلوتوث خود جفت کنید. برای فعال کردن بلوتوث در گوشی اندروید برنامه تنظیمات را که نماد چرخ دنده در کشوی برنامه است ، باز کنید.روی اتصالات یا بلوتوث ضربه بزنید.سوئیچ بلوتوث را در موقعیت روشن (آبی) تغییر دهید.گزینه ای را برای پیدا کردن گوشی خود انتخاب کنید. ساعت باید حتما نزدیک گوشی باشد.

 

جفت سازی ساعت هوشمند و گوشی با بلوتوث


3- ساعت هوشمند خود را روشن کنید. بسته به مدل ساعت ، ممکن است به محض روشن کردن ساعت شما قابل ردیابی باشد. ممکن است سایر مدل ها از شما بخواهند که روی گزینه Get Started یا چیزی مشابه آن برای ورود به حالت جفت شدن ضربه بزنید.

 

اتصال ساعت هوشمند با بلوتوث


4- ساعت هوشمند یا مچ بند خود را در تنظیمات بلوتوث خود انتخاب کنید. اگر به طور خودکار نام ساعت شما نمایش داده نمی شود، سعی کنید لیست را تازه و به روز رسانی کنید یا روی جستجوی دستگاه ها ضربه بزنید. یک کد در صفحه گوشی اندروید و همچنین در ساعت هوشمند ظاهر می شود.

 

اتصال ساعت هوشمند با بلوتوث


5- تأیید کنید که کدها مطابقت دارند و روی PAIR در گوشی خود ضربه بزنید. همچنین لازم است برای تأیید ، روی یک علامت یا گزینه دیگری در واچ فیس ساعت ضربه بزنید.بررسی کنید که هر دو کد در گوشی و ساعت هوشمند شما مطابقت داشته باشد. برای تأیید ، روی علامت بررسی در ساعت هوشمند خود ضربه بزنید. برای اتصال این دو دستگاه روی تلفن عبارت "جفت" یا PAIR را انتخاب کنید.

 

اتصال ساعت هوشمند با بلوتوث


6- در نهایت برنامه ساعت خود را در تلفن راه اندازی کنید. اکنون که ساعت جفت شده است و می توانید از برنامه ارائه شده توسط سازنده ساعت برای تنظیم ویژگی ها و عملکردهای آن استفاده کنید.

 

 

منبع: Wiki How

امتیاز کاربران به این مطلب: 100 از 100
آموزش وصل کردن ساعت هوشمند با گوشی موبایل اندرویدی