آموزش استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام

آموزش و ترفندها 09 مرداد 1402 علی مظفری

آموزش استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام

یکی از قابلیت های جالبی که خیلی از کاربران اینستاگرام به دنبال آن هستند مربوط به بازنشر یا استوری دیگر کاربران می‌شود. تصور کنید کاربری در اینستاگرام خودش استوری جالبی قرار داده و شما می‌خواهید آن را در صفحه خودتان در قالب یک استوری جدید منتشر کنید! انجام این کار چگونه امکانپذیر خواهد بود؟ در ادامه این مطلب به آموزش روش های استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام می‌پردازیم. با فروشگاه اینترنتی هدف همراه باشید.

 

مقدمه

بازنشر دادن یا انتشار مجدد استوری دیگران در اینستاگرام اقدامی است که خیلی از کاربران به دنبال راهی برای انجام آن هستند اما چطور می‌توان این کار را انجام داد؟ در به روز رسانی های جدید اینستا این قابلیت ارائه شده که افراد دارای پیج عمومی (Public) در استوری خود دوستانشان را تگ کنند و در نتیجه دوستان آن ها بتوانند استوری مورد نظر را بازنشر دهند. این روش حالت اصلی استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام است اما آیا راهی وجود دارد که استوری های دیگران که از این قانون و شرایط پیروی نمی‌کند را هم بازنشر دهیم؟ خوشبختانه پاسخ مثبت است!

امکان بازنشر دادن استوری های دیگران حتی در حالتی که دوست شما نباشند و شما را در آن استوری تگ نکرده باشند هم با استفاده از ترفند های خاصی امکانپذیر خواهد بود. ما در ادامه این مطلب به آموزش تمام روش های استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام می‌پردازیم و هم روش اصلی و رسمی انجام این کار را برایتان شرح خواهیم داد و هم شما را با دو ترفندی آشنا می‌کنیم که امکان بازنشر استوری دیگران در حالتی که شرایط اول فراهم نباشد را امکانپذیر می‌کنند. بنابراین با فروشگاه اینترنتی هدف همراه باشید.

 

استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام به روش اصلی

روش اصلی بازنشر استوری دیگران در اینستاگرام طی آپدیت های جدیدی که برای این برنامه ارائه شده در دسترس کاربران قرار گرفته است. این روش یک روش رسمی به شمار می‌رود و طبیعتا برای پیاده سازی آن نیازی به نصب بودن اپلیکیشن های جانبی روی دستگاه یا استفاده از راه های جانبی نخواهید داشت و کل پروسه بازنشر از طریق اپلیکیشن اینستا انجام می‌گیرد. برای اینکه امکان استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام با استفاده از این روش امکانپذیر باشد می‌بایست حتما دو شرط زیر محقق گردد:

  • پروفایل کاربری که می‌خواهید استوری وی را بازنشر دهید باید عمومی (Public) باشد.
  • فردی که در ابتدا استوری را ارسال کرده باید شما را در آن تگ کرده باشد.

در صورتی که حتی یکی از دو شرط فوق برقرار نباشند امکان بازنشر استوری دیگران در صفحه خود را نخواهید داشت و باید از روش های دیگری که وجود دارند و روش های فرعی هستند، استفاده کنید. در ادامه نحوه دقیق بازنشر استوری اینستاگرام با استفاده از روش اصلی و رسمی آن را برایتان شرح می‌دهیم. فرض کنید کاربر A قصد دارد استوری ارسال کند که کاربر B قادر به بازنشر آن در استوری خودش باشد. در این شرایط باید مراحل زیر طی شوند:

 

آموزش استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام

 

کاربر A باید مراحل عادی انتشار یک استوری را طی کند و فقط نام کاربری کاربر B را در استوری خودش تگ نماید. تگ کردن کاربران دیگر را می‌توان با تایپ علامت "@" و سپس نام کاربری کاربر مورد نظر انجام داد. همچنین می‌توانید گزینه اضافه کردن استیکر را در حین ویرایش استوری خود انتخاب کنید و آپشن تگ کردن را انتخاب نمایید و با تایپ نام کاربری مخاطب مورد نظرتان، یوزرنیم وی را به استوری خود تگ نمایید. بعد از اینکه کاربر A یوزرنیم کاربر B را در استوری خود تگ کرد، آن را منتشر می‌کند.

حالا وقتشه! ایو بخون آموزش نصب و اجرای اینستاگرام روی اپل واچ

 

آموزش استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام

 

در این شرایط یک نوتیفیکیشن مشابه با عکس فوق روی صفحه گوشی کاربر B نمایان می‌شود و وی با لمس این نوتیفیکیشن می‌تواند به صفحه بازنشر آن و دیدن استور مراجعه کند. اگر بنا به هر دلیل این نوتیفیکیشن برایتان نمایان نشد یا فرصت انتخاب آن را نداشتید نگران نباشید، چون می‌توانید با مراجعه به قسمت "دایرکت ها" و انتخاب نام کاربر A پیامی با مضمون زیر را مشاهده کنید.

 

آموزش استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام

 

این پیغام که در قالب دایرکت برای شما ارسال شده در واقع همان نوتیفیکیشن تگ شدن شما در یک استوری خاص است. حالا نوبت به بخش اصلی استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام می‌رسد. گزینه Add This To Your Story را انتخاب کنید. بدین ترتیب صفحه ویرایش استوری در حساب کاربر B باز می‌شود. وی می‌تواند مثل یک استوری معمولی هر تغییری که دوست دارد را اعمال کند اما قادر نخواهد بود که عکس اصلی استوری کاربر A را تغییر دهد. بعد از اعمال تغییرات لازم کافیست که گزینه انتشار استوری توسط کاربر B لمس گردد. به همین سادگی بازنشر استوری دیگران در اینستا امکانپذیر می‌شود.

 

بازنشر استوری دیگران با ضبط اسکرین شات

اما اگر شرایط لازم برای استفاده از روش قبل که روش اصلی بازنشر استوری اینستاگرام دیگران است برقرار نبود تکلیف چیست؟ در این شرایط یکی از راه حل هایی که پیش رویتان قرار می‌گیرد مربوط به ضبط اسکرین شات یا رکورد ویدیو می‌شود. شما می‌توانید از استوری هر کاربری که می‌خواهید آن را در اکانت خودتان بازنشر دهید یک اسکرین شات یا ویدیو ضبط کنید و سپس آن را ویرایش کرده و به صورت استوری در صفحه خودتان بازنشر دهید. در نظر داشته باشید که انجام این کار در برخی مواقع می‌تواند به دلیل رعایت نکردن حق کپی رایت و در صورتی که گزارشی مبنی بر این مسئله برای سرورهای اینستا ارسال شود منجر به پاک شدن خودکار استوری شما یا حتی مسدود شدن اکانتتان در دراز مدت و در صورت تکرار این مسئله گردد. بنابراین بهتر است همیشه به حقوق نشر دهنده اصلی یک اثر اهمیت دهید و این امر را جدی بگیرید.

حالا وقتشه! اینو بخون آموزش تصویری استفاده از اینستاگرام | راهنمای Instagram

 

استوری كردن استوری ديگران با اپلیکیشن های واسط

اما اگر تمایل به ضبط اسکرین شات یا ویدیو از صفحه گوشی خود نداشته باشید باز هم می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن های واسط استوری های دیگران را دانلود کرده و در اکانت خود بازنشر دهید. چندین اپلیکیشن مختلف وجود دارند که انجام این کار را امکانپذیر می‌کنند. برای مثال در آیفون های اپل و آیپدهای این شرکت می‌توان با برنامه Report Story for Instagram این کار را انجام داد و در گوشی های اندرویدی هم می‌توان از برنامه Story Saver بدین منظور کمک گرفت.

 

آموزش استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام

 

قصد نداریم در این مقاله به طور دقیق نحوه استفاده از این دو برنامه و اپلیکیشن را شرح دهیم و وارد جزئیات آن شویم اما در مجموع بکارگیری برنامه های نام برده شده بسیار ساده است. ضمن اینکه نمونه های مشابه زیادی از برنامه های مذکور هم وجود دارند که امکان استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام را فراهم می‌کنند. جالب است بدانید که برخی سایت های واسط نظیر سایت StoryDownloads هم امکان دانلود و بازنشر استوری های اینستاگرام دیگر کاربران را فراهم آورده‌اند. بنابراین می‌توانید از این ابزارهای واسط هم برای بازنشر دادن استوری دیگران در صفحه اینستاگرام خود استفاده کنید.

 

نتیجه‌گیری

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش سه روش مختلف برای استوری كردن استوری ديگران در اینستاگرام پرداختیم. روش اول اصلی ترین روش و در واقع راه رسمی بازنشر استوری دیگر کاربران اینستاگرام است که مبتنی بر دو شرط خواهد بود اما روش های دیگر از روش های فرعی بازنشر استوری دیگران محسوب می‌شوند. امیدواریم از این مقاله راهنما استفاده لازم را به عمل آورده باشید.