انقلاب جدید در پاور پوینت

اخبار روز تکنولوژی 25 آبان 1394 علی مظفری

انقلاب جدید در پاور پوینت

پاورپوینت مایکروسافت در زیرمجموعه آفیس 2016 دو ویژگی انقلابی جدید بنام‌های Designer و Morph رو کرده است.

بنا بر گزارشات رسیده، «کرک کونیگس باوئر» قائم‌مقام بخش Office در مطلبی از ویژگی‌های جدید پاورپوینت صحبت کرد و نیز در برنامه موسوم به آفیس اینسایدر برای کاربران Office 365 نوشت.

به گفته وی دیزاینر و مورف دو ابزار هوشمند برای ایجاد اسلاید و نمایش است تا به هر نوع کاربری برای پیشبرد کار حرفه‌ای کمک کند.

موتور رایانش ابری و فناوری انیمیشن هوشمند به دیزاینر و مورف متصل شده و افکت‌های تصویری بدیع و خلاقانه به آن افزوده‌شده است تا کاربر در کمتر از چند ثانیه اسلاید موردنظر خود را بسازد.

قابلیت زوم کردن روی تصویر، برش تصویری و فریم بندی کردن از قابلیت‌های ابزار دیزاینر است.

با ابزار مورف نیز می‌توان تصاویر سینمایی متحرک ساخت و ضمن اضافه کرده متن، اسلاید را به‌صورت 3 بعدی باکیفیت بالا ایجاد کرد. آیکون Morph در زیرمجموعه آیکون Transitions قرارگرفته است.

اما آفیس اینسایدر برنامه‌ای است که کاربران آفیس 365 نسخه Home، personal  و University را گردهم آورده و به آن‌ها اجازه دسترسی به آفیس 2016 تحت ویندوزبه صورت preview را می‌دهد. این برنامه جهانی بوده و همه کاربران می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

آفیس 365 آفیس آنلاین باقابلیت آبونه شدن توسط کاربران برای دسترسی به خدمات و سرویس‌های معین در محیط‌های مختلف کاری-آموزشی-اقتصادی است که در سال 2011 راه‌اندازی شد.