سبد خرید
ورود / ثبت نام
{{authentication.firstName}} {{authentication.lastName}} کاربرعزیز

ویندوز 11 با رابط کاربری جدید و پشتیبانی از برنامه های اندرویدی معرفی شد

90 120 100

ویندوز 11 با رابط کاربری جدید  و پشتیبانی از برنامه های اندرویدی معرفی شد مایکروسافت

مایکروسافت امروز رسما نسخه اصلی و بعدی سیستم عامل دسکتاپ، یعنی ویندوز 11 را معرفی کرد. نسخه جدید چندین پیشرفت از جمله رابط کاربری بازطراحی شده، ویژگی های به روز شده مدیریت صفحات و پشتیبانی از برنامه های اندرویدی را با خود به همراه آورده است.

اولین چیزی که متوجه آن می شوید نوار تسک بار و منوی استارت از نو طراحی شده است. نوار تسکبار ویندوز 11 به سبک macOS طراحی شده است، و با همه طراحی های قبلی ویندوز فرق می کند. هنوز هم مواردی مانند ساعت و برخی آیکون ها در سمت راست هستند که باعث می شود سمت چپ تسکبار خالی به نظر بیاید.

 

طراحی جدید منوی استارت در ویندوز 11 

 

 

در مرکز صفحه، منوی استارت است که با یک رابط کاربری کاملاً بازطراحی شده و درست در وسط قرار می گیرد. منوی استارت جدید شامل نوار جستجو در بالا، همراه با برنامه های پین شده و سپس یک سری برنامه های پیشنهادی در زیر است. همچنان می توانید مشخصات کاربری خود را تغییر داده و رایانه خود را از آن قسمت خاموش کنید.سایر قسمت های رابط کاربری نیز رنگ تازه ای به خود گرفته است. اکنون ویندوز دارای گوشه های گرد است که در مقایسه با نسخه قدیمی ویندوز و به ویژه لبه های تیز ویندوز 10 بسیار زیباتر است. اکنون رابط کاربری شفافیت بیشتری دارد و ما را به یاد ویندوز ویستا می اندازد.

 

معرفی ویندوز 11

 

 

ویژگی های جدید ویندوز 11 

 

ویندوز 11 همچنین ویژگی های Snap Layout ،Snap Groups و Desktop را معرفی کرده است که به راحتی می توانید چندین پنجره را به سرعت در اطراف دسکتاپ خود مرتب کنید. همچنین این طرح باعث می شود تا پنجره های مختلف را راحت تر بین مانیتورهای مختلف جا به جا کنید.

 

معرفی ویندوز 11

 

مایکروسافت در این بین، از این فرصت استفاده کرده و برنامه Microsoft Teams خود را مستقیماً با سیستم عامل ادغام کرده است. Microsoft Teams که در نوار تسک بار قرار دارد، اساساً یک برنامه پیام رسانی / تماس ویدیویی است که می توانید از آن برای تماس یا پیامک به دوستان، خانواده یا همکاران خود استفاده کنید.

 

معرفی ویندوز 11

 

ویندوز 11 همچنین دارای ویجت است. این ویجت ها در صفحه ی جداگانه ای قرار دارند که می توان به آنها در هر زمان از لبه سمت چپ دسترسی داشت. همانطور که در سیستم عامل های دیگر دیده می شود، ویجت ها اطلاعاتی مختصر از همه برنامه های شما را پشتیبانی می کنند که این ویژگی در ویندوز 11 پشتیبانی می شود. 

مایکروسافت همچنین پشتیبانی از دستگاه های لمسی را بهبود بخشیده است. وقتی سیستم عامل انتقال به حالت تبلت را تشخیص داد، مانند رایانه های لمسی قابل جدا شدن، این سیستم عامل طراحی خود را تغییر می دهد. همچنین کسانی که از قلم استفاده می کنند، با مدل های مختلف قلم قابلیت لمسی نیز دریافت خواهند کرد.

 

معرفی ویندوز 11

 

مایکروسافت برای گیمرها ویژگی Auto HDR را از کنسول های سری Xbox خود به ارمغان آورده است، که امکان خروجی HDR را حتی از بازی هایی که HDR ندارند نیز فعال می کند. ویژگی دیگری که برای کنسول های Xbox طراحی شده و اکنون به کامپیوتر وارد می شود DirectStorage است که از فضای ذخیره سازی NVMe SSD بهره می برد و زمان باز شدن بازی را به میزان قابل توجهی تسریع می کند. Game Pass، سرویس اشتراک بازی ها، نیز از طریق برنامه جدید Xbox به سیستم عامل اضافه شده است.

 

معرفی ویندوز 11

 

مایکروسافت همچنین برنامه Store خود را برای ویندوز 11 مورد بازبینی مجدد قرار داده است. این برنامه دارای یک رابط کاربری کاملاً جدید است که برای بارگیری و کار با سرعت بیشتر طراحی شده است و ویژگی اصلی جدید آن پشتیبانی از برنامه های اندرویدی است. از طریق همکاری با آمازون و اینتل، برنامه های اندرویدی از طریق فروشگاه مایکروسافت در دسترس خواهند بود و بدون هیچ گونه تغییر خاصی روی ویندوز 11 اجرا می شوند.

با توجه به مواردی که اعلام شد، به نظر می رسد ویندوز 11 یک بروزرسانی نسبتاً بزرگ برای سیستم عامل ویندوز است. متأسفانه، مایکروسافت تاریخ دقیق انتشار این نسخه ویندوز را اعلام نکرد و فقط این قول را داد که این آپدیت را از فصل تعطیلات آغاز کند و تا سال 2022 ادامه یابد. با این حال، ویندوز 11 برای کسانی که در حال حاضر از ویندوز 10 استفاده می کنند، رایگان است.

منبع: gsmarena

امتیاز کاربران به این مطلب: 90 از 100
ویندوز 11 با رابط کاربری جدید و پشتیبانی از برنامه های اندرویدی معرفی شد