سبد خرید
ورود / ثبت نام
{{authentication.firstName}} {{authentication.lastName}} کاربرعزیز

ساعت هوشمند مایکروسافت مناسب برای بیماران پارکینسون

92 122 100

ساعت هوشمند مایکروسافت مناسب برای بیماران پارکینسون مایکروسافت

تاریخچه ی نه‌چندان طولانی گجت‌های پوشیدنی، پر است از پیشرفت‌های باور نکردنی که میدان رقابت بی نظیری را برای کمپانی های تولید کننده این محصولات به وجود آورده است.

به گفته ی برخی از کارشناسان ساعت های هوشمند در حال حاضر فقط برای مسائل معمولی نظیر خواندن اس ام اس، آگاه شدن از وضعیت آب و هوا، جواب دادن یا رد کردن تماس و … استفاده می شوند که کارایی آن ها را محدود می کند. اما در این بین برخی از شرکت های تولید کننده در این زمینه، محصولات متمایزی را ارائه نموده اند. به همین منظور، کمپانی مایکروسافت توانسته است در راستای سلامتی انسان ها یک گچت پوشیدنی ویژه و به خصوص تولید نماید. 

آخرین تلاش این کمپانی ساعت هوشمندی است که توسط "هاییان ژانگ"، مدیر واحد ابداعات تحقیقاتی این شرکت تولید شده است و در ماه دسامبر سال گذشته اخباری از آن از سوی بی بی سی منتشر شد تا نهایتا در کنفرانس Build سال 2017 این ساعت ، توسط مایکروسافت به جهانیان معرفی شد.

این ساعت هوشمند با الهام از نام "اما لاتون" یکی از دوستان "هاییان ژانگ-مخترع دستگاه" که مبتلا به بیماری پارکینسون بوده است، Emma Watch نام گرفته است. در واقع مشهور است که هاییان ژانگ این ساعت را برای دوستش "اما لاتون" ساخته است.

بیماری پارکینسون یک بیماری عصبی است که باعث کاهش کنترل شخص بیمار بر حرکات بدن و در نتیجه منجر به ایجاد لرزش های غیر قابل کنترل و ناخواسته در اعضای بدن می گردد.

این ساعت دارای موتور ویبره مانند موتورهای ویبره ساعت های هوشمند است که این موتور ارتعاشاتی را تولید می کند تا مغز را از کنترل بر روی اعضای بدن منحرف کند. در نتیجه این انحراف، فرایند ایجاد لرزشی که در اثر این بیماری در مغز شکل گرفته باعث اختلال می شود . این موضوع باعث آرام شدن حرکات ماهیچه ای شده و در نهایت سبب می شود فرد مبتلا به این بیماری بتواند کنترل بیشتری بر روی نوشته و طراحی های خود داشته باشد.

" ژنگ" قصد دارد تا این الگو را توسعه دهد و پژوهش بیشتری را در جهت استفاده از هوش مصنوعی و سنسورها برای کمک به بیماران مبتلا به پارکینسون انجام دهد.

 

امتیاز کاربران به این مطلب: 92 از 100
ساعت هوشمند مایکروسافت مناسب برای بیماران پارکینسون