سبد خرید
ورود / ثبت نام
{{authentication.firstName}} {{authentication.lastName}} کاربرعزیز

مایکروسافت در روز جمعه به انتشار نسخه iOS نرم‌افزار کورتانا پرداخت

91 121 100

مایکروسافت در روز جمعه به انتشار نسخه iOS نرم‌افزار کورتانا پرداخت مایکروسافت

لازم است توضیح دهیم کورتانا یک نرم افزار منشی تلفنی از شرکت مایکروسافت است که بر روی ویندوز 10 قابل اجرا می باشد.

این نرم‌افزار می‌تواند تمامی وظایف مربوط به دستیارهای هوشمند را به شکلی سریع‌تر انجام دهد و به‌عنوان جایگزین و یا رقیبی بزرگ برای دستیار هوشمند کمپانی اپل یعنی سیری عمل کند. قبلا در خبری تحت عنوان CarPlay در همین سایت به معرفی قابلیت سیری کمپانی اپل پرداخته ایم.

 نرم‌افزار کورتانا می‌تواند با سرعت زیادتری بارگذاری شده و به‌صورت پیش‌فرض به دستورها و سوال‌های صوتی پاسخ دهد. علاوه بر این، صفحه اصلی این نرم‌افزار نیز به نمایش کارت‌های اطلاعاتی مربوط به اخبار، آب‌وهوا، ترافیک، تحویل بسته‌ها و رستوران‌های نزدیک دست می‌زند. اکنون این اپلیکیشن شامل کلیدهایی به نام quick action است که از طریق آن کاربران می توانند به تنظیم و مشاهده هشدارها و یادآورها بپردازند و بدون اینکه آموزش خاصی در این زمینه دیده باشند اطلاعاتی در مورد کاربرد هر گزینه این اپلیکیشن به دست آورند.

قابلیت های برقرای تماس و پیام رسانی این نرم افزار در حال به روز رسانی هست تا کاربران بتوانند متون گفتاری خود را با سرعتی بالاتر از نرم افزار سیری شرکت اپل به متن تبدیل کند. مایکروسافت درواقع بخش های تماس و پیام‌رسانی این نرم‌افزار را نیز به همراه یادآور های آن از نو طراحی کرده است.

طبق اخبار جدید، کورتانا در پشتیبانی از سایر زبان‌های مختلف دنیا در مقابل سیری در رتبه دوم قرار می‌گیرد و همین موضوع یکی از نقاط ضعف این نرم افزار نسبت به نسبت به سیری تلقی می‌شود.

روش فعال‌سازی و تنظیمات کورتانا در ویندوز 10

کورتانا در واقع در ویندوز 10 به صورت پیش‌فرض نصب شده و فعال است و کافی‌ است با صدور فرمان صوتی Hey Cortana از طریق میکروفن ، دستیار شخصی خود را فرا بخوانید، در مرحله بعد به راحتی می‌توانید به کورتانا فرمان بدهید، برای مثال بپرسید ساعت چند است (what time is it) یا امروز چندم است (What is today’s date).

یادآور می شویم که با همه این قابلیت ها کورتانا برای کشور عزیز ما ایران تحریم است. در ویندوز ۱۰ اگر منطقه یا Location را ایران انتخاب کنید دسترسی به دستیار صوتی کورتانا و همچنین فروشگاه اپلیکیشن‌ها مسدود می‌شود، اما خوشبختانه این سخت‌گیری در سطح مسدود کردن IPهای ایران نیست و با تغییر موقعیت جغرافیایی به کشوری به جز ایران، محدودیت رفع می‌شود. همچنین می‌توان در این حالت نیز از تقویم شمسی استفاده کرد. اگر موقعیت را ایران انتخاب کرده باشید، جای نگرانی نیست چراکه بلافاصله پس از تغییر کشور، دسترسی به فروشگاه اپلیکیشن‌ها و کورتانا فراهم می‌شود.

امتیاز کاربران به این مطلب: 91 از 100
مایکروسافت در روز جمعه به انتشار نسخه iOS نرم‌افزار کورتانا پرداخت