سبد خرید
ورود / ثبت نام
{{authentication.firstName}} {{authentication.lastName}} کاربرعزیز

آخرین اخبار از مک مینی جدید با تراشه M1X

87 117 100
تصویر پروفایل

آخرین اخبار از مک مینی جدید با تراشه M1X جدیدترین محصولات Apple

تقریبا چند روز قبل بود که سخنان بسیاری در رابطه با مک مینی جدید در فضای شبکه‌های مجازی منتشر شد. معمولا با شروع ماه شهریور همواره حرف و حدیث‌های بسیاری در رابطه با محصولات جدید اپل (Apple) شکل می‌گیرد؛ چراکه در این بازه زمانی وارد ماه اکتبر و سپتامبر خواهیم شد و باید منتظر مراسم رونمایی کوپرتینویی‌ها از محصولات جدیدشان باشیم. اما مثل همیشه این اخبار به سختی قابل اثبات هستند و در کمتر از چندین ساعت تکذیب می‌شوند و یا خبری مخالف آن‌ها نشر داده می‌شود. این خاصیت این کمپانی آمریکاییست که به خوبی می‌تواند با ذهن همگان بازی کند و نهایتا با ایجاد هیجان، طرفداران و منتقدین خود را پای مراسم رونمایی بنشاند!
دقیقا 3 روز بعد از خبر رونمایی مک مینی جدید با تراشه M1X در مراسم جدید اپل، خبری منتشر شده که این محصول در مراسم پیش‌رو معرفی نخواهد شد و رونمایی از آن تا سال 2022 به تاخیر افتاده است!

پیش از آن قرار بود که Mac mini جدید در مراسم پیش رو در کنار مک بوک پرو 14 و 16 اینچی جدید معرفی شود، اما این طور که به نظر می‌رسد، فعلا تا مدتی شاهد مینی مک جدید نخواهیم بود. 

 

مک مینی جدید و تراشه M1X

 

اخبار مک مینی M1X


دلیل علاقه بسیار زیاد کاربران اپل به سری محصولات جدید این شرکت به تراشه جدیدی برمی‌گردد که قرار است جانشین مناسبی برای تراشه Apple M1 باشد. نام این تراشه، Apple M1X خواهد بود. انتظار می‌رود که اپل، به زودی از این تراشه قدرتمند در مک بوک‌های جدید خود رونمایی کند. این شرکت، پیش از این مک مینی خود را با تراشه Apple M1 روانه بازار کرد. همین موضوع، سبب استقبال طرفداران اپل شد. بنابراین، آن‌ها هم اکنون منتظر معرفی نسل جدید اپل Mac Mini با تراشه M1X هستند. بر اساس سخنان یک افشاگر معروف محصولات اپل، مک مینی جدید به نظر مهندسان بازاریابی اپل در شرایط مساعدی برای رونمایی نیست و بهتر است پس از اتمام سال 2021 معرفی شود.
به نظر می‌رسد که تیم بازاریابی و فروش اپل می‌خواهند با تمام قوا بر روی مک بوک‌ پرو جدید کار کنند و شرایط را برای رونمایی از مک مینی جدید مناسب نمی‌بینند.

 

هرآنچه که از Mac Mini جدید می‌دانیم

 

اخبار مک مینی M1X


پیش از شروع این قسمت لازم است تاکید کنم که کلیه اطلاعات این بخش، تا پیش از خبر تاخیر رونمایی مک مینی جدید منتشر شده بودند و اگر اپل در مراسم پیش رو از مک مینی جدید رونمایی نکند، ممکن است تمامی این موارد دستخوش تغییر قرار گیرند.
بر اساس گفته‌های مارک گرمن، تحلیلگر تکنولوژی سرشناس رسانه بلومبرگ، اپل تصمیم دارد که به طور جامع از اینتل فاصله بگیرد و با ارائه نسل جدید تراشه‌های خود با نام M1X بتواند به طور مستقل اقدام به تولید کامپیوترهای شخصی خود نماید. اولین موج این جدایی را با معرفی تراشه M1 شاهد بودیم و اکنون اپل به دنبال این است که با آپگرید کردن تراشه قبلی بتواند قدم محکم‌تری در این مسیر بردارد.
در نسل قبلیِ مک مینی، به دلیل محدودیت‌های تراشه M1، اپل مجبور به کاهش تعداد درگاه‌های مینی مک شد اما این‌طور که به نظر می‎رسد در تراشه M1X این محدودیت‌ها برطرف شده و در مک مینی جدید شاهد چهار پورت USB-4 مبتنی‌بر تاندربولت 3، دو درگاه USB-A، درگاه HDMI و اترنت خواهیم بود.
ظاهر مک مینی جدید نیز همچون سایر محصولات اپل شاهد تغییرات جدی نخواهد بود و تنها ممکن است که شاهد تغییرات جزئی در شاسی‌های مک مینی جدید باشیم. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که، به احتمال زیاد مک مینی جدید هم از همان رابط اتصال مغناطیسی استفاده خواهدئکرد که برای اولین بار در طراحی Imac 24 اینچی شاهد آن بودیم.

با توجه به مباحث گفته شده، علاقه مندان خرید مک مینی جدید باید مدت بیشتری را منتظر بمانند. این مینی مک دوست داشتنی یکی از محبوب ترین محصولات برای برنامه نویس‌هاست و به خوبی توانسته نیاز این قشر از کاربران را که علاقه‌ای به خرید مک‌ بوک‌ها ندارند، برطرف نماید. با این حال باید زمان بیشتری منتظر ماند و دید که کوپرتینویی‌ها چه تصمیمی برای نسل دوم مینی مک دارند.

منبع : Notebookcheck

امتیاز کاربران به این مطلب: 87 از 100
آخرین اخبار از مک مینی جدید با تراشه M1X