سبد خرید
ورود / ثبت نام
{{authentication.firstName}} {{authentication.lastName}} کاربرعزیز

لیست دانستنی عکاسی

راهنما و مفاهیم پایه ای عکاسی برای تازه کاران

راهنما و مفاهیم پایه ای عکاسی برای تازه کاران

دوربین‌های عکاسی DSLR تجهیزات پیچیده‌ای محسوب می‌شوند. بسیاری از افراد به خاطر همین پیچیدگی، علی‌رغم علاقه به عکاسی تفریحی و نیمه‌حرفه‌ای، از آن صرف نظر می‌کنند. اما مفاهیم اصلی که برای شروع کار عکاسی مورد نیاز است، خیلی دشوار نیست و می‌توان آن‌ها را فراگرفت. بنابراین اگر به عکاسی علاقمندید و برحسب تصادف یک دوربین DSLR هم در خانه دارید یا حتی قصد دارید به زودی یک مدل از آن را تهیه کنید، این مقاله را مطالعه کنید. در این مطب شما را با پایه‌ای‌ترین مفاهیم عکاسی آشنا می‌کنیم. 

تکنیک های فوکوس دستی دوربین عکاسی

تکنیک های فوکوس دستی دوربین عکاسی

اگر علاقمند به یادگیری عکاسی هستید، حتما می‌دانید که فوکوس کشی به صورت دستی یکی از ملزوماتی است که یک عکاس حرفه‌ای باید به روند آن مسلط باشد. گرچه فوکوس خودکار در دوربین‌های امروزی به خوبی کار می‌کند اما عکاسان در زمان‌ها و شرایط متفاوت، تصمیم به استفاده از حالت فوکوس دستی می‌گیرند. در این مقاله سعی شده اصول اولیه و شرایط استفاده از فوکوس دستی توضیح داده شود.

۷ تمرین عکاسی که مهارت شما را افزایش می دهد

۷ تمرین عکاسی که مهارت شما را افزایش می دهد

اگر به عکاسی علاقه دارید اما هنوز یادگیری آن را شروع نکرده‌اید و یا اگر نوآموزعکاسی هستید، روش‌ها و تمرین‌هایی وجود دارند که می‌توانند سرعت یادگیری شما را افزایش دهند. در این مقاله برخی از مهترین تمرین‌ها در عکاسی برای شما گردآوری شده است.